2 червня
Завантажити ще

Студенти-історики з Волині на розкопках знайшли найдавніший міський герб України

Студенти-історики з Волині на розкопках знайшли найдавніший міський герб України

В історичній частині міста Володимира (до 2021 року Володимир-Волинський) студенти знайшли герб, якому понад 500 років. Під час розкопок вони натрапили на глиняний фрагмент, який згодом виявився кахельною піччю з гербом. Про це повідомляє пресслужба Волинського Національного Університету ім.Лесі Українки. 

⁃ Коли ми знімали шарами ґрунт, почали знаходити кахлі, але вони були простими й одноманітними. Вже потім ми дістали цікавіші фрагменти, товстіші та фігурні. Ми обережно спробували скласти фрагменти і в нас вийшов стилізований герб Володимира, - розповів студент-історик Данило Кононець.

Історик зазначив, що герб Володимира є найдавнішим міським гербом в Україні. Перша згадка про нього датується 1324 роком у листі до німецького міста Штральзунда. 

⁃ Це середина між давньоруським гербом 12 століття, сучасним гербом Володимира. Знайдена стилізація відноситься орієнтовно до 16-17 століття, оскільки Юрій Змієборець – латах. Тут доповнилося, адже у давньоруський період не було обладунків, їх не можна було виготовити технологічно. На час розвиненого Середньовіччя Юрій Змієборець був показаний сучасником, - розповів науковий співробітник Охоронної археологічної служби Віктор Баюк.

Знахідка тотожна із гербом 14 ОМБР імені князя Романа Великого та їхнім нарукавним знаком і прапором. Герб передали на опрацювання історикам, після чого буде вирішена її подальша доля.

15 серпня у Національному музеї історії України відкрилася виставка археологічних знахідок, які були вилучені у контрабандистів. Серед них скарб III–II тисячоліть до н.е. бронзової доби з Тернопільщини, який нещодавно знайшов та передав музею вимушений переселенець з Маріуполя.

Фото: vnu.edu.ua

Фото: vnu.edu.ua

Фото: vnu.edu.ua

Фото: vnu.edu.ua

 

Новини по темі: археологи